19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Нормативні правові акти / Закон Красноярського краю "Про соціальне партнерство"

  1. губернатор Красноярського краю Л.В. КУЗНЕЦОВ
  2. Документ змінено!

ЗАКОНОДАВЧЕ Зборів Красноярського краю   Закон Красноярського краю   ПРО СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО   Глава 1

ЗАКОНОДАВЧЕ Зборів Красноярського краю
Закон Красноярського краю

ПРО СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО

Глава 1. Загальні положення

Стаття 1. Правова основа соціального партнерства
Правовою основою соціального партнерства в Красноярському краї є Конституція Російської Федерації, Трудовий кодекс Російської Федерації, закони та інші нормативні правові акти Російської Федерації і Красноярського краю, нормативні правові акти органів місцевого самоврядування, правові акти, що регулюють соціально-трудові відносини та інші безпосередньо пов'язані з ними відносини.

Стаття 2. Сфера дії цього Закону
Дія цього Закону поширюється на всіх працівників і роботодавців, представників працівників і представників роботодавців, що діють на території Красноярського краю, а також на органи державної влади краю і органи місцевого самоврядування.

Стаття 3. Основні принципи соціального партнерства
Основними принципами соціального партнерства є:
рівноправність сторін;
повагу і врахування інтересів сторін;
зацікавленість сторін в участі в договірних відносинах;
дотримання сторонами та їх представниками трудового законодавства;
повноважність представників сторін;
свобода вибору при обговоренні питань, що входять в сферу праці;
добровільність прийняття сторонами на себе зобов'язань;
реальність зобов'язань, прийнятих на себе сторонами;
обов'язковість виконання колективних договорів, угод;
контроль за виконанням прийнятих колективних договорів, угод;
відповідальність сторін, їх представників за невиконання з їх вини колективних договорів, угод.

Стаття 4. Завдання соціального партнерства
Соціальне партнерство спрямоване на виконання таких основних завдань:
створення умов для ефективного розвитку економіки регіону, муніципальних утворень, які забезпечують зайнятість населення та розвиток ринку праці;
забезпечення взаємодії сторін партнерства в галузі соціально-економічного розвитку територій, екологічної безпеки, охорони праці та здоров'я населення, його соціального захисту;
попередження кризових явищ в економіці, конфліктів в соціально-трудовій сфері;
забезпечення участі сторін партнерства у формуванні та реалізації державної політики в сфері праці;
вдосконалення і розвиток організаційних форм соціального партнерства і механізмів взаємодії сторін соціального партнерства;
підвищення ролі, значення та ефективності колективних договорів, територіальних галузевих і регіональних угод.

Стаття 5. Сторони соціального партнерства
1. Сторонами соціального партнерства при проведенні колективних переговорів, укладанні або зміні угод, вирішенні колективних трудових спорів з приводу укладення або зміни угод, здійснення контролю за їх виконанням, а також при формуванні та здійсненні діяльності комісій з регулювання соціально-трудових відносин на крайовому рівні соціального партнерства є:
об'єднання крайових організацій професійних спілок, статут яких передбачає здійснення діяльності на території Красноярського краю, що представляють інтереси працівників в установленому законодавством порядку (далі - об'єднання крайових організацій професійних спілок);
крайові об'єднання роботодавців, статут яких передбачає здійснення діяльності на території Красноярського краю, що представляють інтереси роботодавців в установленому законодавством порядку (далі - крайові об'єднання роботодавців);
Уряд Красноярського краю в якості представника роботодавців - крайових державних установ та інших організацій, що фінансуються з крайового бюджету, а також в інших випадках, передбачених трудовим законодавством.
2. Сторонами соціального партнерства на крайовому галузевому рівні соціального партнерства є:
крайові організації професійних спілок, які здійснюють свою діяльність відповідно до статутів загальноросійських (міжрегіональних) професійних спілок, що представляють інтереси працівників галузей в установленому законодавством порядку (далі - крайові галузеві організації професійних спілок);
крайові об'єднання роботодавців, які об'єднують роботодавців відповідної галузі (галузей), статут яких передбачає здійснення діяльності на території Красноярського краю, що представляють інтереси роботодавців галузі в установленому законодавством порядку (далі - крайові галузеві об'єднання роботодавців);
Уряд Красноярського краю в особі уповноважених нею органів виконавчої влади Красноярського краю в якості представника роботодавців відповідної галузі - крайових державних установ та інших організацій, що фінансуються з крайового бюджету,
а також в інших випадках, передбачених трудовим законодавством.
3. Сторонами соціального партнерства на територіальному рівні соціального партнерства є:
об'єднання організацій професійних спілок, які здійснюють діяльність на територіальному рівні, що представляють інтереси працівників в муніципальних утвореннях (далі - територіальні об'єднання організацій професійних спілок);
територіальні об'єднання роботодавців у відповідному муніципальному освіті (далі - територіальні об'єднання роботодавців);
органи місцевого самоврядування, які виступають в якості представника роботодавців - муніципальних установ та інших організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів, а також в інших випадках, передбачених трудовим законодавством.
4. Сторонами соціального партнерства на локальному рівні соціального партнерства є:
первинні профспілкові організації та їх органи або інші представники, обрані працівниками у випадках, передбачених чинним законодавством;
керівник організації, роботодавець - індивідуальний підприємець (особисто) або уповноважені ними особи відповідно до чинного законодавства.

Стаття 6. Органи з праці
Крайовий орган з праці - орган виконавчої влади Красноярського краю, наділений Урядом краю повноваженнями щодо здійснення функцій, передбачених трудовим законодавством і цим Законом для органу з праці на крайовому (крайовому галузевому) рівні соціального партнерства.
Орган з праці муніципального освіти - орган місцевого самоврядування, який здійснює функції, передбачені трудовим законодавством для органу з праці на муніципальному рівні соціального партнерства.

Стаття 7. Наділення представника роботодавців повноваженнями з ведення колективних переговорів
Відповідний орган з праці має право до початку колективних переговорів опублікувати інформацію про пропозицію роботодавцям, які не мають на вказаний момент представників на відповідному рівні соціального партнерства, про наділення відповідних представників повноваженнями по веденню ними колективних переговорів, укладання (зміни) угод, участі в процедурах колективних трудових спорів , пов'язаних з укладенням (зміною) угод. Зазначеними роботодавцями повноваження можуть бути передані об'єднанням роботодавців, а також іншим представникам роботодавців, які беруть участь в колективних переговорах, у випадках, передбачених законодавством.

Стаття 8. Координаційні комітети сприяння зайнятості населення
1. З метою вироблення узгоджених рішень щодо визначення та здійснення політики зайнятості населення можуть створюватися координаційні комітети сприяння зайнятості населення з представників об'єднань професійних спілок, інших представницьких органів працівників, об'єднань роботодавців, роботодавців, органів служби зайнятості та інших зацікавлених державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, що представляють інтереси громадян.
2. На крайовому рівні створюється крайової координаційний комітет сприяння зайнятості населення, склад якого формується на основі пропозицій сторін соціального партнерства, представлених в крайової тристоронньої комісії, і затверджується Губернатором краю.
Крайовий координаційний комітет сприяння зайнятості населення керується у своїй діяльності чинним законодавством і Положенням про крайовому координаційному комітеті сприяння зайнятості населення, яке затверджується Губернатором краю.
3. Територіальні координаційні комітети сприяння зайнятості населення формуються на підставі нормативних правових актів органів місцевого самоврядування.

Глава 2. Органи соціального партнерства

Стаття 9. Комісії з регулювання соціально-трудових відносин
Для забезпечення регулювання в Красноярському краї соціально-трудових відносин, ведення колективних переговорів, підготовки проектів та укладення угод, а також для організації контролю за їх виконанням на рівноправній основі за рішенням сторін соціального партнерства утворюються:
на крайовому рівні - крайова тристороння комісія з регулювання соціально-трудових відносин;
на крайовому галузевому (міжгалузевому) рівні - галузеві (міжгалузеві) комісії з регулювання соціально-трудових відносин;
на територіальному рівні - територіальні тристоронні комісії
з регулювання соціально-трудових відносин.

Стаття 10. Крайова тристороння комісія з регулювання соціально-трудових відносин
1. Крайова тристороння комісія з регулювання соціально-трудових відносин (далі - комісія) є постійно діючим органом соціального партнерства в Красноярському краї.
2. Організація і порядок роботи комісії визначається її регламентом, який розробляється і затверджується комісією відповідно до цього Закону.

Стаття 11. Склад комісії
Комісія складається з повноважних представників Уряду Красноярського краю, об'єднання крайових організацій професійних спілок, крайових об'єднань роботодавців.

Стаття 12. Повноваження комісії
До повноважень комісії належить:
ведення колективних переговорів, підготовка та укладення крайового тристоронньої угоди з регулювання соціально-трудових відносин (далі - крайове тристоронню угоду), внесення змін до діючої угоди, а також здійснення контролю за його виконанням;
ведення колективних переговорів, підготовка та укладення регіональної угоди про мінімальну заробітну плату в Красноярському краї (далі - регіональна угода) між Урядом Красноярського краю, об'єднанням крайових організацій професійних спілок, крайовими об'єднаннями роботодавців, а також здійснення контролю за його виконанням;
врегулювання розбіжностей при проведенні колективних переговорів, укладанні та реалізації крайового тристоронньої угоди, регіональної угоди за допомогою проведення взаємних консультацій;
обговорення проектів законів краю та інших нормативних правових актів краю в сфері праці;
надання організаційної та методичної допомоги в роботі територіальних тристоронніх комісій;
здійснення взаємодії з крайовими галузевими, територіальними (територіальними галузевими), тристоронніми (двосторонніми) комісіями з регулювання соціально-трудових відносин;
вивчення та поширення досвіду розвитку соціального партнерства;
сприяння розвитку колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин в краї;
залучення незалежних експертів для участі в діяльності комісії і її робочих групах;
здійснення контролю за виконанням рішень комісії;
взаємне інформування сторін з питань регулювання соціально-трудових відносин;
розробка та затвердження регламенту роботи комісії.

Стаття 13. Порядок формування комісії
1. Загальний кількісний склад членів комісії - 27 осіб.
2. Кількість членів комісії від кожної зі сторін - 9 осіб.
3. Представництво сторін у складі комісії визначається кожною із них самостійно відповідно до цього Закону та статутів відповідних об'єднань.
4. Первинні профспілкові організації на крайовому рівні в межах встановленої чисельності визначається об'єднанням крайових організацій професійних спілок.
5. Представництво роботодавців на крайовому рівні визначається об'єднаннями роботодавців за погодженням пропорційно чисельності працівників, зайнятих у об'єднуються ними роботодавців, в межах встановленої чисельності представників сторони роботодавців.
6. Склад комісії формується на основі пропозицій сторін соціального партнерства та затверджується Губернатором краю.

Стаття 14. Координатори сторін комісії
1. Діяльність кожної зі сторін і взаємодія з іншими сторонами організовує координатор боку.
Координатори сторін визначаються з числа членів комісії кожною стороною самостійно.
2. Координатор боку вносить до комісії пропозиції щодо плану роботи комісії, порядку її засідання, щодо персонального складу представників сторони в робочих групах, інформує комісію про зміни персонального складу боку, організовує наради представників сторони з метою уточнення їх позицій з питань, внесених на розгляд комісії .
3. Координатори сторін почергово головують і ведуть засідання комісії.

Стаття 15. Робочі групи комісії
1. За пропозиціями координаторів сторін рішенням комісії можуть утворюватися постійно діючі та тимчасові робочі групи комісії (далі - робочі групи). Керівники робочих груп затверджуються рішенням комісії.
2. До компетенції робочої групи входить:
підготовка питань, що виносяться на засідання комісії;
підготовка проектів рішень комісії;
обговорення проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, прийнятих органами державної влади Красноярського краю з питань соціально-трудових відносин та інших пов'язаних з ними відносин;
проведення консультацій з питань, що входять до компетенції комісії;
підготовка пропозицій при розробці проектів угод, внесення змін до діючих угод, підготовці планів роботи комісії.

Стаття 16. Форми роботи комісії
Робота комісії здійснюється в наступних формах:
засідання комісії;
засідання робочих груп;
консультації координаторів сторін комісії.

Стаття 17. Порядок прийняття рішень комісії
1. Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосували всі три сторони.
2. Рішення вважається прийнятим стороною комісії, якщо за нього проголосувала більшість представників відповідної сторони.
3. Рішення комісії є обов'язковими для виконання сторонами.
4. Врегулювання розбіжностей в ході колективних переговорів при укладенні та виконанні угод здійснюється відповідно до трудового законодавства.
За неврегульованих питань складається протокол розбіжностей.

Стаття 18. Порядок участі комісії у формуванні та реалізації державної політики краю у сфері праці
1. Проекти законодавчих актів краю, нормативних правових та інших актів краю в сфері праці, а також матеріали, необхідні для їх обговорення, направляються на розгляд в об'єднання крайових організацій професійних спілок та крайові об'єднання роботодавців органами державної влади краю, які беруть зазначені акти.
2. Думки (висновку) об'єднання крайових організацій професійних спілок та крайових об'єднань роботодавців
за направленими їм на розгляд проектів законодавчих, нормативних правових та інших актів краю в сфері праці підлягають обов'язковому розгляду органами державної влади краю, які беруть зазначені акти.

Стаття 19. Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності комісії
Матеріально-технічне та організаційне забезпечення діяльності комісії здійснює крайовий орган з праці в межах коштів, передбачених законом про крайовому бюджеті.

Стаття 20. Територіальна тристороння комісія з регулювання соціально-трудових отношений
1. Територіальна тристороння комісія з регулювання соціально-трудових отношений (далі - територіальна комісія) є Постійно діючім органом СОЦІАЛЬНОГО партнерства на территории відповідного муніципального освіти.
2. Територіальна комісія складається з повноважніх представителей ОРГАНІВ місцевого самоврядування, територіальних об'єднань ОРГАНІЗАЦІЙ ПРОФЕСІЙНИХ спілок та територіальних об'єднань роботодавців, Які на рівноправній основе утворюють відповідні Сторони КОМІСІЇ.
3. Територіальна комісія здійснює свою діяльність, керуючись чинним законодавством, цим Законом
і положенням про територіальну комісію, що затверджується представницьким органом місцевого самоврядування.

Глава 3. Угоди, колективні договори

Стаття 21. Крайове тристоронню угоду
1. Крайове тристоронню угоду - правовий акт, що регулює соціально-трудові відносини і встановлює загальні принципи регулювання пов'язаних з ними економічних відносин, що укладається між Урядом Красноярського краю, об'єднанням крайових організацій професійних спілок та крайовими об'єднаннями роботодавців в межах їх компетенції.
2. Крайове тристоронню угоду розробляється і полягає в ході колективних переговорів між Урядом Красноярського краю, об'єднаннями крайових організацій професійних спілок та крайовими об'єднаннями роботодавців.
3. Крайове тристоронню угоду укладається за загальним правилом до внесення в Законодавчі Збори краю проекту закону краю про крайовому бюджеті на черговий фінансовий рік і плановий період.
4. Порядок і терміни розробки проекту крайового тристоронньої угоди і його укладення визначаються комісією. Комісія має право повідомити роботодавців, які не є членами об'єднання роботодавців, провідного колективні переговори з розробки проекту крайового тристоронньої угоди і його висновку, про початок колективних переговорів, а також запропонувати їм форми можливої ​​участі в колективних переговорах. Роботодавці, які отримали зазначене повідомлення, зобов'язані проінформувати про це виборний орган первинної профспілкової організації, що об'єднує працівників даного роботодавця.
5. Прийняте крайове тристоронню угоду підлягає опублікуванню в крайової державної газеті «Наш Красноярський край».

Стаття 22. Крайові галузеві (міжгалузеві) угоди
1. Крайові галузеві (міжгалузеві) угоди розробляються і полягають на основі колективних переговорів між повноважними представниками крайових галузевих організацій професійних спілок та крайових галузевих об'єднань роботодавців.
Уряд Красноярського краю в особі уповноважених ним представників виступає в якості представника роботодавців відповідної галузі - крайових державних установ та інших організацій, що фінансуються з крайового бюджету.
2. Крайові галузеві (міжгалузеві) угоди встановлюють загальні умови оплати праці, гарантії, компенсації і пільги працівникам галузі на крайовому рівні.
3. За пропозицією сторін укладеного на крайовому рівні галузевого (міжгалузевого) угоди керівник крайового органу виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері праці, має право після опублікування угоди запропонувати роботодавцям, які не брали участі в укладанні даної угоди, приєднатися до цієї угоди. Зазначена пропозиція підлягає офіційному опублікуванню і має містити відомості про реєстрацію угоди і про джерело його опублікування.

Стаття 23. Територіальні угоди
1. Територіальні угоди розробляються і полягають в ході колективних переговорів між повноважними представниками органів місцевого самоврядування, територіальних об'єднань організацій професійних спілок та територіальних об'єднань роботодавців.
2. Територіальні угоди встановлюють загальні умови праці, трудові гарантії, компенсації і пільги працівникам на території відповідного муніципального освіти.
3. Територіальні галузеві (міжгалузеві) угоди розробляються і полягають в ході колективних переговорів між повноважними представниками територіальних галузевих об'єднань організацій професійних спілок та територіальних галузевих об'єднань роботодавців.
Органи місцевого самоврядування в особі уповноважених ними представників виступають в якості представника роботодавців відповідної галузі - муніципальних установ та інших організацій, що фінансуються з місцевого бюджету.
4. Територіальні галузеві (міжгалузеві) угоди встановлюють загальні умови оплати праці, гарантії, компенсації і пільги працівникам галузі (галузей) на території відповідного муніципального освіти.

Стаття 24. Дія угоди, укладеної на крайовому рівні
1. Угода вступає в силу з дня підписання сторонами або з дня, встановленого угодою.
2. Термін дії угоди визначається сторонами, але не може перевищувати трьох років. Сторони мають право один раз продовжити дію угоди на термін не більше трьох років.
3. Угода діє відносно:
всіх роботодавців, які є членами об'єднань роботодавців, які уклали угоду. Припинення членства в об'єднанні роботодавців не звільняє роботодавця від виконання угоди, укладеної в період його членства. Роботодавець, який вступив в об'єднання роботодавців в період дії угоди, зобов'язаний виконувати зобов'язання, передбачені цією угодою;
роботодавців, які не є членами об'єднання роботодавців, який уклав угоду, які уповноважили вказане об'єднання від їхнього імені брати участь у колективних переговорах і укладати угоду або приєдналися до угоди після його укладення;
органів виконавчої влади краю, органів місцевого самоврядування в межах взятих ними на себе зобов'язань;
всіх працівників, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, на яких поширюється угода.
4. У тих випадках, коли стосовно працівників діє одночасно кілька угод, застосовуються умови угод, найбільш сприятливі для працівників.

Стаття 25. Контроль за виконанням угоди
Контроль за виконанням угоди здійснюється відповідно до трудового законодавства.

Стаття 26. Повідомна реєстрація угод
1. Підписані сторонами угоди (крайові і територіальні)
протягом семи днів після підписання направляються до відповідного органу по праці на повідомну реєстрацію. Вступ угод в силу не залежить від факту їх повідомної реєстрації.
2. У крайовий орган з праці для повідомної реєстрації направляються:
а) крайове тристоронню угоду з регулювання соціально-трудових відносин;
б) крайові галузеві та крайові міжгалузеві угоди;
в) інші угоди з регулювання соціально-трудових відносин, що укладаються на крайовому рівні.
3. В орган з праці муніципального освіти для повідомної реєстрації направляються:
а) територіальне тристоронню угоду з регулювання соціально-трудових відносин;
б) територіальні галузеві і територіальні міжгалузеві угоди;
в) інші угоди з регулювання соціально-трудових відносин, що укладаються на рівні муніципального освіти.

Стаття 27. Колективний договір
1. Колективний договір - правовий акт, що регулює соціально-трудові відносини в організації або в індивідуального підприємця і укладається працівниками і роботодавцем в особі їхніх представників.
2. Колективний договір може укладатися в організації в цілому, в її філіях, представництвах та інших відокремлених структурних підрозділах.
3. Зміст і структура колективного договору визначаються сторонами.
4. Колективний договір, угода протягом семи днів з дня підписання направляються роботодавцем, представником роботодавця (роботодавців) на повідомну реєстрацію до органу з праці муніципального освіти.
5. Вступ колективного договору, угоди в силу не залежить від факту їх повідомної реєстрації.

Глава 4. Прикінцеві положення

Стаття 28. Визнання такими, що втратили силу окремих законів (положень законів)
З дня набрання чинності цим Законом визнати такими, що втратили чинність:
1) Закон Красноярського краю від 25 червня 2004 року № 11-2090 «Про соціальне партнерство» (Красноярський робочий, 2004, 20 липня);
2) Закон Красноярського краю від 26 листопада 2004 року № 12-2604 «Про внесення змін до Закону краю« Про соціальне партнерство »(Красноярський робочий, 2004, 29 грудня);
3) статтю 2 Закону Красноярського краю від 15 березня 2007 року № 22-5873 «Про внесення змін до Закону краю« Про охорону праці в Красноярському краї »і Закон краю« Про соціальне партнерство »(Крайовий вісник - додаток до газети« Вечірній Красноярськ » , 2007, 30 березня);
4) Закон Таймирського (Долгано-Ненецького) автономного округу від 9 червня 2004 року № 274-ОКЗ «Про соціальне партнерство в Таймирському (Долгано-Ненецькому) автономному окрузі» (Таймир, 2004, 30 червня).

Стаття 29. Набрання чинності цим Законом
Цей Закон набирає чинності після закінчення десяти днів після його офіційного опублікування.


губернатор
Красноярського краю
Л.В. КУЗНЕЦОВ

Дата підписання: 08.04.2011

Документ опублікований: 11.04.2011, "Ведомости вищих органів державної влади Красноярського краю", № 14 (455)

назад

назад

Документ змінено!


Посилання на агентство документи

Постійна адреса документа: http://zakon.krskstate.ru/doc/5382